Potrebujete poradiť? +420 466 971 580
SK

5 krokov k čerstvosti kvetín

FloraLife® je samostatná skupina produktov dodávaných na trh spoločnosťou SMITHERS-OASIS, ktoré sú určené na výživu a ošetrenie rezaných kvetov počas ich životnosti po reze. Výživu, čerstvosť kvetov a udržanie čistoty vody je to hlavné, čo tieto produkty zaisťujú rezaným kvetom. Správnym používaním produktov FloraLife® významným spôsobom predĺži životnosť rezaných kvetov vo váze, ich čerstvý vzhľad a zvýši sa tak spokojnosť zákazníka - spotrebiteľa.

Ďalšie špeciálne produkty sú napr. pre zníženie odparu vody z kvetov a tým aj predĺženie čerstvého vzhľadu kvetov, iné sú určené na dezinfekciu náradia, váza a pracovného priestoru, aby sa neprenášali zárodky plesní a hniloby, na ktoré je väčšina rezaných kvetov veľmi citlivá a skracujú ich životnosť vo váze. Výhody používania prípravkov FloraLife® sú:  
  • zvýšenie spokojnosti zákazníkov vďaka dlhšej trvanlivosti kvetov (aj menej reklamácií)
  • zníženie prácnosti s ošetrovaním kvetov v obchode
  • zníženie spotreby vody - pri používaní Clear 200 stačí meniť vodu po 3 - 4 dňoch
  • zníženie odpisov v obchode vďaka dlhšej trvanlivosti kvetov
 

1) Hygiena a dezinfekcia

Dezinfekcia je základom pre zachovanie čistoty vody a životnosti kvetov. Vytvára neviditeľnú ochranu a dezinfekčnú vrstvu. CLEANER je možné používať na vázy, nádoby, pracovné plochy, pracovné pomôcky - nožnice, nože a chladiace boxy. Redenie 1:100 (10ml na 1 liter vody), omývané plochy nie je potrebné oplachovať vodou.

2) Startér

Dôležitý krok k prvému ošetreniu kvetov, ktoré boli dlhšiu dobu bez vody. Najprv zrežte stonky kvetov a potom ponorte konce stoniek na 2 - 3 sekundy do roztoku QUICK DIP. Tým sa zaistí 100% príjem vody a živín. Použitý roztok ďalej už nenalievajte späť do kanistra. Nespotrebovaný roztok môžete ďalej používať a dopĺňať novým roztokom. Roztok sa neriedi.

3) Dodanie živín

Floralife CLEAR 200 a Clear Ultra 200 dodáva kvetinám správne množstvo živín, udržuje čistotu vody a tým predlžuje čerstvosť rezaných kvetov pri preprave a skladovaní. Rad 200 obsahuje špeciálnu zložku, ktorá zabraňuje predčasnému nakvitaniu - otvoreniu kvetov, je určená predovšetkým na použitie do maloobchodných predajní a veľkoobchodov kvetov. Jednoduché dávkovanie je uvedené na praktickej dávkovacej pumpe pre kanistre. S použitím Express Clear Ultra 200 navyše nemusíte zrezávať stonky kvetov. Stačí len namočiť. CLEAR 200 a CLEAR Ultra 200 - spomaľuje nakvitanie kvetov. CLEAR 200 = 1 stlačenie na 1 liter vody. CLEAR Ultra 200 = 1 stlačenie na 2 litre vody.

4) Starostlivosť o kvety pre koncového zákazníka

CLEAR 300 je výživa v prášku pre rezané kvety v tej najvyššej kvalite, zaistí plný a rýchly rozkvet kvetov, udržuje čistotu vody a upravuje jej pH. Táto výživa je určená pre koncového zákazníka. Zaisťuje plné rozvitie kvetov (nepoužívať v predajni, ak nechcete urýchliť nakvitanie kvetov). Dodáva sa vo vrecúškach v odváženom množstve 5 g pre 0,5 litra vody alebo 3,5 g pre menej ako 0,5 litra vody vo váze.

5) Ochrana proti odparovaniu vody z kvetov

Finálna úprava zhotovených kytíc a kvetinových aranžmánov. Finishing Touch zaisťuje čerstvý vzhľad kvetov tým, že zabraňuje odparovaniu vody a zároveň ich chráni pred nebezpečenstvom plesní.  
Ďalšie články