Potrebujete poradiť? +420 466 971 580
SK

O nás

FLORASIS spol. s.r.o. – obchodné zastúpenie SMITHERS-OASIS

FLORASIS  spol. s.r.o. - história

Spoločnosť FLORASIS, spol. s.r.o. bola založená v roku 1993. Konateľka a majiteľka pani Bohumila Joštová nadviazala na svoju predošlú činnosť v JRD Svietkov, ktoré vyrábalo od roku 1986 vo svojej pridruženej výrobe aranžovaciu hmotu FLOREX. Jeho vynálezcom bol pán Ing. Jaromír Šňupárek CSc. a prevzala výrobu aranžovacej hmoty v Bezdekove u Pardubíc. Vďaka ponuke spolupráce od nemeckej pobočky spoločnosti SMITHERS-OASIS, upustila od výroby a začala dovážať bloky a rezať aranžovaciu hmotu na tehly. Súčasne sa začali predávať a hlavne propagovať všetky doposiaľ neznáme výrobky firmy SMITHERS-OASIS. Vzájomne dobrá spolupráca medzi FLORASIS a SMITHERS-OASIS vyústila v rozhodnutí o výrobe aranžovacej hmoty OASIS priamo v Českej republike, preto bola v roku 1997 založená firma SMITHERS-OASIS CZECH REPUBLIC s.r.o. V roku 2009 bola výroba vo viacerých pobočkách spoločnosti zrušená. Preto došlo opäť k obnoveniu činnosti firmy FLORASIS, ktorá prevzala zastúpenie na českom a slovenskom trhu a pokračuje v mnohoročných skúsenostiach a komplexnosti ponuky.

SMITHERS-OASIS COMPANY

V roku 1954 urobil chemik pán V. I. Smithers revolúciu v aranžovaní kvetov. Vo svojom laboratóriu vyvinul penu, ktorá rýchlo absorbovala vodu a slúžila ako základ pre aranžovanie čerstvých kvetov. Táto hmota bola pomenovaná OASIS® a postupne sa stala najobľúbenejšou a najpoužívanejšou aranžovacou hmotou. Jeho jedinečná štruktúra zásobuje stonky kvetov vodou a udržuje tak kvety maximálne čerstvé. Takto vznikla americká spoločnosť SMITHERS-OASIS v Ohio a stala sa tak najstaršou firmou vyrábajúcou aranžovaciu hmotu najlepšej kvality na svete.

História značky Smithers Oasis


FLORASIS spol. s.r.o. - súčasnosť

Do našej bohatej sortimentnej ponuky patrí predovšetkým aranžovacia hmota FLOREX® a OASIS® pre floristov a kvetinárov. Aranžovacia hmota je vo všetkých možných tvaroch a veľkostiach. V našej ponuke máme celý sortiment spoločnosti SMITHERS-OASIS. Do našej pestrej ponuky patria aj lesky na listy, FLORALIFE® výživy pre rezané kvety, ďalej farebné spreje pre rezané, sušené a umelé kvety, ktoré sú vhodné aj na ostatné využitie, nechýbajú ani spreje proti vyparovaniu vody z listov. Ďalej pre profesionálov i laikov v odbore floristika ponúkame široký sortiment drôtov, anjelských vlasov, plastových misiek, špendlíkov, perál, pásikov, drôtov, stuh, prísaviek a ostatných floristických doplnkov atď. Naše produkty nájdete na našich internetových stránkach, na vyžiadanie zašleme naše cenníky aj produktové katalógy. Teraz sme pre Vás pripravili e-shop, ktorý Vám umožní ľahšie nákupy. Naši pracovníci Vám vždy veľmi odborne a spoľahlivo poradia s výberom a spôsobom použitia našich produktov. Pravidelne inzerujeme v odborných časopisoch, podporujeme vydávanie odborných publikácií, cenovo zvýhodňujeme školy, aby začínajúci floristi mali čo najviac príležitostí učiť sa pracovať s našimi výrobkami, zúčastňujeme sa veľtrhov a podporujeme floristické súťaže. A to DEČÍNSKA KOTVA, BRNIENSKA RUŽA a tiež EUROPA CUP 2011 Majstrovstvá Európy vo floristike, kde spoločnosť zastupovala hlavného sponzora SMITHERS-OASIS.


Smithers Oasis Tím Florasisu Floristická akcia
Stretnutie Floristov Exteriér firmy Florasis spol. s.r.o. Firma Florasis spol. s.r.o.

 

FLORASIS spol. s.r.o. - podporuje

Naša spoločnosť je členom a podporuje Zväz kvetinárov a floristov SR, Slovenská asociácia kvetinárov a floristov. Ďalej podporuje floristické súťaže Decínska kotva, Brnenská ruža a Victoria Regia - Piešťany. V roku 2016 sa stala darcom pardubického Babyboxu. Naša spoločnosť je zároveň členom organizácie MAS Železnej hory.